Як правильно прикурювати автомобіль

У багатьох узимку автомобілі довго простоюють на стоянках. За цей час акумулятор може розрядитися. А значить ймовірність не запуску авто велика! Якщо він розрядився, важливо правильно прикурити автомобіль.


Послідовність «прикурювання»:

Прикуривать від іншого акумулятора можна лише тому випадку, коли напруга обох однакове. Також не повинно бути суттєвої різниці у потужності та об'ємі батарей. Використовуйте надійні дроти, які витримають пусковий струм та добре ізольовані!

Заглушите двигатель и потребители тока в автомобиле доноре.

Візьміть пускові дроти-крокодили.

З'єднайте червоний кабель із плюсовим виведенням акумулятора. Інший кінець кабелю із плюсовим виведенням донорського акумулятора.

Потім підключіть чорний кабель до виводу донорського акумулятора. Інший кінець кабелю з'єднайте з масою сів (металевою частиною авто, який не заводиться, поза акумулятором, наприклад, до блоку циліндрів двигуна).

Переконайтеся, що запалення автомобіля із зарядженим акумулятором вимкнено.

Спробуйте запустити автомобіль з розрядженим акумулятором.

Від'єднайте чорний кабель спочатку від автомобіля, який не заводився, а потім від зарядженого акумулятора. Потім червоний кабель у тій самій послідовності.

 

Насамкінець чому акумулятор сідає?

Знос батареї – при постійній експлуатації ємність акумулятора стає меншою і в критичний момент електрики може не вистачити для запуску автомобіля.

Не вимкнені споживачі струму – залишені увімкненими фари або лампочка в салоні можуть повністю розрядити батарею всього за ніч.

Потужні споживачі енергії неправильно підключені – помилки у підключенні сигналізації, реєстратора або навігатора можуть призвести до розрядки акумулятора, коли автомобіль заглушений.

Несправність генератора – генератор при запущеному авто постачає енергією електрообладнання та живить акумуляторну батарею. Несправний генератор може не видавати достатній струм заряджання батареї на ходу.